Kdo jsme

,,Viděti Ihned s Technologií Apple"

 

     Pomáháme nevidomým a slabozrakým při výběru a pořízení elektronických  kompenzačních pomůcek. Také osobám se zdravotními omezeními kombinovanými (např. zraková vada spolu se sluchovým omezením či s poruchou orientace). Naší cílovou skupinou jsou všichni nevidomí a slabozrací žijící v ČR. 
 

     Pomůžeme při výběru vhodné pomůcky dle požadavku postižení a potřeb klienta.
Konfigurace jednotlivých pomůcek s klientem konzultujeme, vyslechneme jeho představy, poradíme a doporučíme alternativy. 

 

    Pomůcky se ovládají hlasem, disponují hlasovými a zvětšovacími přístupy a výstupy (Apple produkty, kamerové lupy, a tiskárny, nositelná elektronika, notebooky a desktopové počítače s příslušenstvím).
 

     Pro seniory a osoby se zdravotním omezením nabízíme náramek SOS (elektronický přístroj pro přivolání pomoci), který automaticky přivolá sanitku a vyrozumí blízké, měří tlak a dalších životní funkce. Pomůcka je ve tvaru náramku na ruku, je lehká a nepřekáží. Ovládá se hlasem. Tato pomůcka je vyhledávanou pomůckou i seniorů, kteří nejsou nevidomí.
 

     U osob se zdravotním omezením stát na kompenzační pomůcky přispívá, a to příspěvkem ve výši až 90% z celkové ceny pomůcky. Často i téměř 100%.
Náš právník klientovi pomůže s celým procesem vyřizování žádosti. Spolupracujeme s lékaři, optometristy a s příslušnými orgány státní správy.

 

Proč naše společnost?
     Individuální přístup ke klientovi, poradenství jak používat pomůcku je po dobu životnosti pomůcky zdarma, záruční a pozáruční servis. Pomůcku dodáme až do místa bydliště.
Někteří z nás jsou sami těžce zrakově postižení, víme tedy, jak mají pomůcky fungovat a jsme schopni je plně přizpůsobit vašim potřebám.

Další aktivity:
     Pořádáme výlety, přednášky o zdraví, kurzy osobního růstu, oceňujeme medailí asistenční a terapeutická zvířata, která pomáhají slabozrakým a nevidomým, poskytujeme právní poradenství ve věci invalidního důchodu a dávek pro osoby se zdravotním omezením, poskytujeme občerstvení a možnost návštěvy naší zeleninové zahrádky v sídle společnosti.